Turniej finałowy tenisa stołowego w ramach XVIII Powiatowej Olimpiady Młodzieży

0
1082

W dniach 21 i 22 listopada w Zespole Szkół w Łupawie gościliśmy najlepszych tenisistów stołowych z powiatu słupskiego. Po raz kolejny w naszej szkole odbył się turniej finałowy tenisa stołowego w ramach XVIII Powiatowej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2016/17. W zawodach szkół podstawowych uczestniczyło 7 zespołów chłopców oraz 8 zespołów dziewcząt, mistrzów gmin z powiatu słupskiego. W rywalizacji sportowej wśród szkół podstawowych bardzo dobrze spisały się zespoły dziewcząt i chłopców zajmując odpowiednio miejsca II i I. Szkołę Podstawową w Łupawie reprezentowały uczennice klasy V Dominika Pawłowska, Zuzanna Kucwaj oraz Amelia Kucwaj. Dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo powiatu słupskiego.

Złoci medaliści Powiatowej Olimpiady Młodzieży w kategorii chłopców grali w następującym składzie: Adam Brzozowski, Paweł Paliczek oraz Krzysztof Toczyński. Adam Brzozowski został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Dzięki zwycięstwu zespół z naszej szkoły uzyskał awans do półfinałów wojewódzkich szkół podstawowych w tenisie stołowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dobrze spisali się także gimnazjaliści. Dziewczęta Weronika Renka, Justyna Dubacka oraz Martyna Chwal zajęły miejsce-III, chłopcy Łukasz Szczepaniak, Michał Muszyński oraz Ksawery Kowalski sklasyfikowani zostali na miejscu V.

W sportowej rywalizacji wśród gimnazjów brało udział 8 zespołów dziewcząt i 8 zespołów chłopców, mistrzów poszczególnych gmin z powiatu słupskiego.