Spotkanie autorskie z Dalią Żmuda-Trzebiatowską

0
870

Dalia Żmuda -Trzebiatowska – studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, absolwentka Wydziału Grafiki, z pracowni Propedeutyki Projektowania Książki, zdobywczyni  głównej  nagrody w międzynarodowym konkursie na książkę ilustrowaną dla dzieci JASNOWIDZE.

„Warsztaty w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Łupawie

         Pierwsza wyprawa Robota Roberta za miasto – pojechał do Łupawy! A tam poprowadził ze mną warsztaty dla dzieci w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza               w Łupawie. Wszystko przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Dzieciaki popisały się ogromną kreatywnością i nieskończoną wyobraźnią.

W czasie tych dwóch godzin powstał Robot Królowa, Robot na wózku inwalidzkim wracający ze sklepu z pełną torbą zakupów, nakrapiany Robot Ono z Psokotem, pozytywnie nastawiony do życia Robot z wytrzeszczem oczu, a także przepiękny Robot Roberta – żona dla Roberta. Udało nam się w ferworze pracy zapomnieć o głodzie na przerwie śniadaniowej i dzieci zdecydowały się opuścić salę dopiero po zapewnieniu, że tak, mają jeszcze jedną godzinę na skończenie swoich projektów.

Nożyczki stępione, cała folia aluminiowa wykupiona z pobliskiego sklepu, wszystko ochlapane farbą, ale uśmiechy na twarzach były. A ja wróciłam do domu z głową pełną pomysłów, plecakiem pełnym inspiracji i wspaniałymi wspomnieniami .

Bardzo bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji i wspierali mnie jak tylko mogą, w szczególności Małgorzata Cheba i Lidia Cheba a także całej kadrze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Łupawie. A przede wszystkim uczestnikom warsztatów! Dobra robota!”                                                             Dalia Żmuda -Trzebiatowska      (https://www.facebook.com/daliazmudatrzebiatowska)

Organizatorkami spotkania z artystka były : Małgorzata Cheba i Kamila Rejtner.