ZBIÓRKA BOŻONARODZENIOWA „POLACY KRESOWYM STRACEŃCOM”

0
841

W dniach od 20 listopada  do 6 grudnia 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Łupawie włączyli się w akcję, która polegała na przygotowaniu  paczek świątecznych dla  polskich dzieci  z  bardzo  ubogich  rodzin  oraz  dzieci  z  domu  dziecka, mieszkających na terenie Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny, a także głównie do ostatnich żyjących na terenie Białorusi i Litwy żołnierzy Armii Krajowej (i ich najbliższych).

Społeczna  akcja  zbiórki  darów  na  terenie  Polski  prowadzona  była  przez Stowarzyszenie  Łagierników  Żołnierzy  AK. Na  terenie  województwa  pomorskiego  objęta  została  Honorowym  Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

W tych dniach dzieci przynosiły do szkoły produkty spożywcze dobrej  jakości,  o  długim  terminie  ważności:  olej, makaron, ryż,  mąkę, kawę,  herbatę, konserwy,  mak,  majonez,  budyń,  kisiel,  galaretki,  ciastka,  czekolady,  rodzynki, owoce w  puszkach, które zostały spakowane i 6 grudnia 2017 roku przewiezione do punktu zbiórki w Słupsku, a w najbliższych dniach przekazane do Rodaków na Kresach. Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie w zbiórkę. Uczennicom: Mai Baranowskiej, Kamili Kot, Dominice Sobierańskiej, Weronice Blank, Wiktorii Polak oraz  Julii Gołębiowskiej dziękuję za posegregowanie artykułów spożywczych i spakowanie.
Iwona Górska