MISTRZ KLAWIATURY

0
292

To już XIV konkurs szybkiego pisania na klawiaturze „Mistrz klawiatury”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V-VI: Michalina Boniecka i Łukasz Michalski oraz uczeń klasy VIII Konrad Benkowski i uczeń klasy III a gimnazjum Michał Muszyński. Wcześniej w rozgrywkach szkolnych pokonali oni pozostałych szybkopiszących uczniów naszej szkoły. W czasie konkursu do napisania był trudny tekst będący fragmentem prozy fantazy  Terry’ego Pratchetta pochodzący z cyklu Świat Dysku. Kto czytał ten wie, że postaci, swoista interpunkcja i neologizmy to cecha charakterystyczna tekstu. Tym większe brawa się należą reprezentantom naszej szkoły.  Poradzili sobie znakomicie i niewiele brakowało by wszyscy znaleźli się „na pudle”.  Ostatecznie Michał Muszyński zajął II miejsce,  a Łukasz Michalski III miejsce w swojej kategorii. Każdy z uczestników otrzymał drobną nagrodę, bo przecież w potęgowskiej szkole do komputerów zasiedli najlepsi!. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Beata Cyrny