Informacje o Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

0
251

W tym roku szkolnym konkurs ten miał odbyć się 21 marca 2020r. Jednak w wyniku nieoczekiwanego wybuchu pandemii COWID19 konkurs nie mógł odbyć się metoda tradycyjną. Organizator Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych zdecydował, że przeprowadzi go metodą elektroniczną. W związku z tym, że uczniowie nie byli przygotowani na taka formę zdecydowano przeprowadzić próbna wersje takiego konkursu. Próba się powiodła i wszystko zadziałało.  Właściwy konkurs odbył się w czterech terminach( 2-5 czerwca) z podziałem na kategorie.

W naszej szkole pierwotnie zgłosiło się 27 uczniów, jednak ostatecznie do konkursu przystąpiło 20 uczniów.

Uczniowie według kategorii:

KATEGORIA ZGŁOSZONYCH WZIĘŁO UDZIAŁ
ŻACZEK 6 5
MALUCH 6 4
BENIAMIN 11 9
KADET 4 2
27 20

 

Z naszej szkoły zostały nagrodzone dwie uczennice:

  • Pokultinis Natalia – wynik BARDZO DOBRY; kategoria Beniamin
  • Domagała Julia – wynik  WYRÓŻNIENIE ,  kategoria  Beniamin

Szkolny koordynator konkursu Maria Warczak