Program powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”

0
190

Dnia 21.09.2020r. do projektu „Umiem pływać” dołączyła klasa III b III a ( z dobranymi 3 drugoklasistami). Zajęcia odbywają się na basenie w Redzikowie. W grupie są osoby, które pierwszy raz zetknęły się z nauką pływania i pobytem na basenie. Dzieci chętnie chlapią się w wodzie, choć z wykonywaniem poleceń trenera są jeszcze kłopoty. Obserwując z boku, widzi się chęć i walkę w pokonaniu strachu. Najpiękniej jest wtedy, gdy młodzi pływacy z determinacją ćwiczą i zaczyna wychodzić to, o co prosi trener. Przejście z „makaronu” na deskę, czyli na wyższy poziom, dodaje dzieciom pewności siebie.

Mam nadzieję, że do końca listopada wielu uczniów nauczy się pływać, a niektórzy oswoją się z wodą do tego stopnia, że chętnie z rodzicami będą przyjeżdżać na basen.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” realizowany jest przez Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Słupsku.

Dorota Awchimieni

Program obejmuje 20 godzin lekcyjnych dla każdego ucznia. Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest Operatorem Wojewódzkim programu Powszechnej nauki Pływania Umiem Pływać. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Samorządu Gminnego. Rodzice dzieci uczestniczących w projekcie nie ponoszą kosztów. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Gmina we własnym zakresie pokryła koszty dojazdu dzieci na pływalnię.