UKS „TĘCZA” ŁUPAWA WICEMISTRZEM IV LIGI TENISA STOŁOWEGO W SEZONIE 2020/2021

0
202

26.06.2021 r. zespół tenisistów stołowych UKS „Tęcza” Łupawa rywalizował w turnieju finałowym IV ligi tenisa stołowego o jedno miejsce premiowane awansem do rozgrywek III ligi tenisa stołowego w województwie pomorskim. W turnieju finałowym wzięły udział trzy najlepsze drużyny IV ligi w sezonie 2020/2021.

Pierwszy mecz nasz zespół rozegrał z faworytem rozgrywek zespołem ASIST KS BENIAMINEK03 ze Starogardu Gdańskiego. Po bardzo zaciętym meczu musieliśmy uznać wyższość zespołu ze Starogardu Gdańskiego. Wynik meczu 10:4 dla Starogardu Gdańskiego. Zwycięski zespół dysponował bardzo silnym składem, grali w nim zawodnicy z przeszłością I i II ligową. Twarde warunki jakie postawiliśmy zespołowi ze Starogardu Gdańskiego, nieustępliwość i wola walki, nie wystarczyły do wygrania tego spotkania i uzyskania awansu do III ligi tenisa stołowego. Nasi zawodnicy „łatwo skóry nie sprzedali” i walczyli do końca.

W drugim meczu UKS „Tęcza” Łupawa pokonał kolejnego finalistę KS POWER ZONE HOTELKAHLBERG z Krynicy Morskiej 10:4. Wynik ten dawał jeszcze nadzieję na awans. Niestety w ostatnim spotkaniu zespół ze Starogardu Gdańskiego pokonał drużynę z Krynicy Morskiej 10:6. W ten sposób zespół tenisistów UKS „Tęcza” Łupawa w sezonie 2020/2021 zajął II miejsce i wywalczył tytuł wicemistrza IV ligi Tenisa Stołowego. W/w rozgrywkach startowały 22 drużyny z województwa pomorskiego. Awans do III ligi uzyskała drużyna ze Starogardu Gdańskiego.

Zespół UKS” Tęcza” Łupawa dziękuje bardzo wszystkim kibicom, sympatykom tenisa stołowego, sponsorom, Wójtowi Gminy Potęgowo Panu Dawidowi Litwinowi za pomoc i wsparcie w sportowej rywalizacji i kwestiach organizacyjnych związanych z udziałem w rozgrywkach IV ligi tenisa stołowego w sezonie 2020/2021. W sezonie 2021/2022 w dalszym ciągu mamy ambitne  i realne plany związane z awansem do wyższej klasy rozgrywek. Dzięki wzmocnieniu zespołu nowymi zawodnikami po dwóch sezonach gry w IV lidze z „outsidera” staliśmy się czołową drużyną grającą urozmaicony tenis stołowy na wysokim poziomie.

Przypominam, że zespół UKS „Tęcza” Łupawa w sezonie 2020/2021 grał w następującym składzie:

Dawid Litwin, Wojciech Bujwid, Fabian Bendzmer, Adam Miśnik, Adam Brzozowski, Konrad Zawadzki, Maciej Zakryś oraz trener Bogusław Cyrny.

Do zobaczenia na spotkaniach IV ligi tenisa stołowego w następnym sezonie. Opracował Bogusław Cyrny