DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

0
169

01.06.2022r. społeczność Szkoły Podstawowej w Łupawie obchodziła Dzień Patrona – Adama Mickiewicza.

Na początku uroczystości pan dyrektor, z serdecznością oraz staropolską gościnnością, powitał zgromadzonych w sali nauczycieli i uczniów z klas IV-VIII. Dalszą część obchodów w/w święta szkoły poprowadziła pani Zofia Batycka-Tetłak – organizatorka opisywanego przedsięwzięcia. Polonistka zwróciła publiczności uwagę na fragment „Pana Tadeusza”, dotyczący poloneza (tańca, który stanowił swoiste zwieńczenie epopei narodowej). Następnie – ku zaskoczeniu dzieci z młodszych klas – na parkiet zaproszono przyszłych absolwentów szkoły. Ósmoklasiści (razem z siódmoklasistami) zaprezentowali oryginalną wersję polskiego tańca narodowego. Tegoroczne wykonanie poloneza zachwyciło wszystkich obserwatorów wydarzenia.

Po tanecznym pokazie przyszedł czas na kolejną część obchodów Dnia Patrona Szkoły – konkurs na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza. Tym razem przedstawiciele klas IV-VIII wykazywali się wiedzą, sprytem i sprawnością komunikacji… Wszystko po to, by udowodnić, że znajomość najważniejszych faktów dot. naszego wieszcza narodowego nie jest im obca. Z konkurencjami i zabawami, związanymi z Adamem Mickiewiczem, najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy VII B (Karina Krop, Zofia Raszewska-Bida, Makary Pilarski). Na drugim miejscu uplasowali się szóstoklasiści (Ewa Fąk, Natalia Lis, Michał Pieniak). Trzecie miejsce zajęły dzieci z klasy V (Zuzanna Majewska, Barbara Wiczkowska, Aleksandra Dygulska).

Na końcu obchodów Dnia Patrona Szkoły oficjalnie rozstrzygnięto konkurs na temat Adama Mickiewicza. Pan dyrektor – Bogusław Cyrny – wręczył uczniom nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców.

Dziękuję: wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w działania związane z Dniem Patrona Szkoły; pani Beacie Szadzińskiej – osobie, dzięki której powstała dekoracja; pani Monice Pokultinis i pani Iwonie Górskiej – nauczycielkom odpowiedzialnym za prawidłowy przebieg konkursu i podliczanie punktów oraz pani Zuzannie Malek – pomysłodawczyni choreografii zaprezentowanego przez młodzież poloneza. Zofia Batycka-Tetłak