Spotkanie z Wandą Chotomską

0
699

W dniu 26 maja br. biblioteka szkolna  w ZS w Łupawie przygotowała atrakcję dla swoich młodych czytelników – spotkanie z Wandą Chotomską, autorką wielu książek dla dzieci, Kawalerką Orderu Uśmiechu, twórcą popularnego cyklu programów telewizyjnych „Jacek i Agatka”.Pani Wanda spotkała się z dziećmi klas I -III i IV-VI. Autorka była do dyspozycji dzieci prawie  przez  dwie godziny.
Pani Chotomska przybliżała dzieciom swoją twórczość, nie tylko znaną z licznych książek, ale z piosenek zespołu Gawęda i Łajery.
 Podczas spotkania można było usłyszeć jakie były początki twórczości autorki, jak szukała tematów na wiersze, wytłumaczyła również skąd wzięły sie tytuły niektórych książek np. „Pięciopsiaczki”.
Wanda Chotomska podzieliła się z dziećmi swoim zamiłowaniem do podróży, opowiadała o krajach, które odwiedziła .
Autorka między innymi „Dzieci pana Astronoma” i „Kramu z literami” opowiadała o swojej pracy oraz deklamowała napisane przez siebie wiersze: „Kurcze blade”, „Dlaczego cielę ogonem miele”, „Zbójnicki” i inne.
Gdy dzieci dowiedziały się wszystkiego o dziełach i podróżach pisarki, nadeszła pora na autografy. Ta część spotkania trwała długo, bo każdy chiał otrzymać przepięknie rymowaną dedykację.
Przed spotkaniem dzieci mogły  zakupić pięknie wydane książeczki autorstwa Wandy Chotomskiej.
Z uwagi na wielkie zainteresowanie spotkaniem, można mieć nadzieję, że to nie ostatnia wizyta pisarki w naszej szkole.
 Małgorzata Cheba – bibliotekarz ZS w Łupawie