Karnawał z Gabi

0
560

Już drugi rok (wszystko dzięki determinacji p. Beaty Szadzińskiej) w naszej miejscowości odbywa się nauka tańca i dobrych manier. Prowadzą je instruktorki Szkoły Tańca I Dobrych Manier Gabi ze Słupska. Z zajęć korzysta  grupa dzieci z klas I – III. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej wpadły na pomysł, aby umożliwić wszystkim dzieciom naukę układów tanecznych. Po naradzie z dyrekcją szkoły i uzyskaniu dofinansowania z rady rodziców w dniu 17.01.2012r. sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, a zamiast czarnych szortów i białych koszulek pojawiły się panie w krynolinach, wróżki i czarownice, zajączki, kowboje. Trafiło się trochę pająków, supermenów, kucharzy i innych postaci. Panie instruktorki tak ułożyły program, że nikt nie mógł się nudzić. Były więc konkursy, wspólne układy taneczne znane i nieznane, węże, pociągi i kółeczka.

            Najwięcej emocji budziły konkursy przeznaczone dla wychowawczyń. Najsprytniej zbieranie papierowych kul szło p. Oli. Najlepszy refleks miała p. Iwonka. To ona najszybciej wskakiwała i deptała swoją gazetę. Ona też najszybciej wypiła soczek jabłkowo – miętowy z buteleczki przez smoczek. Mówiła, że był pyszny. Bardzo widowiskowy był pokaz mody karnawałowej. Trzeba było wykazać się niezłą pomysłowością, aby z dwóch kawałków bibuły stworzyć kreację. Kokarda p. Bożenki robiła duże wrażenie.

            Kiedy wybiła godzina jedenasta i zabawa kończyła się wszyscy byli wytańczeni, trochę zmęczeni i wszystkim bardzo chciało się pić. Dzieci gromkimi brawami podziękowały paniom za świetną zabawę i zaprosiły na spotkanie za rok.