Koło artystyczne- techniczne

0
575

Kiedy w poprzednim roku p. M. Cheba, p. I. Damaszke i p. E. Buschmann wraz z uczniami z projektu „Odkryć, zrozumieć, osiągnąć sukces” przygotowywały prace plastyczne i upominki na Dzień Matki i Ojca, wiele uczennic przychodziło, podpatrywało, podziwiało i … troszeczkę zazdrościło ciekawych zajęć.

Wychodząc uczniom naprzeciw p. I. Damaszke i p. E. Buschmann w tym roku szkolnym zorganizowały dla chętnych koło artystyczno- techniczne, na którym można rozwijać swoje pasje artystyczne. Zajęcia cieszą się niemałym powodzeniem. Dziewczęta z klas IV i V przez pierwsze półrocze wyplatały koszyczki z papierowej wikliny, rzeźbiły w glinie, przygotowały na szydełku własną biżuterię, uczyły się haftu krzyżykowego czy poznawały podstawy techniki decoupage.

Aby zdobyć materiały do zajęć, dziewczęta przygotowały w grudniu świąteczny kiermasz prac swoich i pań nauczycielek . Uzbierały zawrotną kwotę 400 zł. Dzięki temu mogą realizować coraz śmielsze i bogatsze projekty. Z pewnością wiele z tych dzieł zobaczycie na festynie rodzinnym.