POETYCKI OBRAZ RZECZYWISTOŚCI WEDŁUG UCZNIÓW Z KLASY VI B

0
382

11.10.2013r. uczniowie z klasy VI b wzięli udział w poetyckich zmaganiach na świeżym powietrzu, zorganizowanych przez panią Zofię Batycką- Tetłak. Celem niestandardowej lekcji języka polskiego było utrwalenie wiedzy na temat umiejętności językowych tytułowej bohaterki lektury pt. „Ania   z Zielonego Wzgórza” oraz kształtowanie aktywnych, twórczych postaw.

W trakcie przygotowanych w w/w dniu zajęć uczniowie, niczym Ania Shirley (bohaterka omawianej przez młodzież lektury), w poetycki sposób nazywali otaczającą ich rzeczywistość. Zmagania na boisku zostały nazwane „płonącą rywalizacją”, miejsce przeznaczone do rozpalania ogniska na kilkanaście minut zamieniło się w „ognisty krąg przyjaźni”, szkole przydzielono (zasłużone) miano „królestwa wiedzy”, ławkę okrzyknięto „boginią wytchnienia”, a otaczającym  młodych poetów liściom nadano imię „złotego deszczu”.

Lekcja okazała się idealnym sposobem na udowodnienie, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łupawie nie mogą narzekać na brak wyobraźni. Dodatkowo sprzyjająca aura pozwoliła na realizację hasła roku – „Ruch jest zdrowy i dla ciała, i dla głowy”.