MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY – grudzień 2013

0
450

Zaplanowany był na piątek 6 grudnia, ale życie wymusiło na nas zmianę terminu i spotkaliśmy się w środę 4 grudnia. W sali gimnastycznej klasy 0 – III rozegrały turniej sportowy. Ze względów organizacyjnych dzieci zostały podzielone na grupy w sposób inny niż zawsze. Wyglądało to tak:

·                    Najmłodsi –  „0” A contra „0” B

·                    Średni – pomieszane klasy I i II

·                    Najstarsi – podzielona na grupy klasa III

Wyniki? Po co nam wyniki. Dla wszystkich ważny był udział w zabawie i emocje związane z dopingowaniem kolegów i koleżanek. Najmłodsi przechodzili przez tor przeszkód składający się z ławeczki i szarfy, rzucali woreczkiem do kartonu i biegli z ringiem. Klasy I i II rywalizowały w biegu kelnerów i współpracowały z nauczycielkami w rzucie ringiem na laskę. Najstarsi mocowali się w biegu po buty i współpracowali w przenoszeniu pudełka – prezentu. W pudełkach były cukierki, którymi na koniec zawodów obdarowane zostały wszystkie dzieci.

W myśl tegorocznego hasła pracy w naszej szkole, Ruch jest zdrowy i dla ciała i dla głowy, ciała i głowy dzieci i nauczycieli pracowały solidnie i zasłużyły na prezent od Mikołaja. Czy Mikołaj słyszy?