PODRÓŻ DO HADESU…

0
704

 

Dnia 24.10.2014 r. uczniowie klasy I a gimnazjum uczestniczyli w kolejnej, ciekawej lekcji języka polskiego i udali się w niesamowitą podróż do podziemnego świata zmarłych – Hadesu.

Celem zajęć było powtórzenie wiadomości na temat lektury pt. „Antygona” Sofoklesa, ale w niestandardowy sposób. W związku z tym pani Kamila Rejtner zaproponowała dzieciom zabawę w sąd nad Antygoną. Uczniowie z chęcią przystąpili do pracy – wspólnie napisali scenariusz przedstawienia oraz przygotowali scenografię i odpowiednie stroje.

Wychowankowie wcielili się w role: głównej bohaterki lektury – Antygony, jej narzeczonego – Hajmona, siostry – Ismeny, króla – Kreona i wróżbity – Tejrezjasza. Na sali „rozpraw” obecni byli także: sędzia, prokurator i obrońca a nawet ochrona Hadesu. Pozostali uczniowie natomiast tworzyli ławę przysięgłych, która ogłaszała wyrok.

Poszczególne osoby były świetnie przygotowane do ról i wykazały się doskonałą znajomością tragedii antycznej. Każdy też pamiętał o antycznym stroju i biżuterii. Skład sędziowski zaś nie zapomniał o profesjonalizmie i dbał o porządek rozprawy, która zakończyła się – mimo starań obrońcy, wyrokiem skazującym Antygonę, choć nie na śmierć – jak w lekturze, a na pięć lat prac społecznych.

Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć.