„POETYCKIE WALENTYNKI” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁUPAWIE

0
459

17.02.2017r. w Szkole Podstawowej w Łupawie odbył się konkurs recytatorski, zorganizowany przez panią Zofię Batycką-Tetłak. Przed społecznością szkolną zaprezentowało się ok. 35 uczniów z klas IV-VI. Uczestnicy konkursu, zatytułowanego „POETYCKIE WALENTYNKI” , recytowali wiersze, nawiązujące do motywu miłości.

Na początku wystąpili uczniowie z klasy czwartej. Okazało się, że nawet tak młode  osoby potrafią pięknie interpretować – często trudne – utwory poetyckie. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do prezentacji  i  udowodniły, że głębokie uczucie jest wszechobecne w naszym życiu. Czwartoklasistom dorównali również znajomi z klasy piątej i szóstej. Aktywna postawa uczestników konkursu stała się kolejnym dowodem na to, że uczniowie naszej szkoły – jeżeli tylko zechcą –  bez problemu mogą poradzić sobie z każdym zadaniem, nawet tym, które wymaga umiejętności radzenia sobie  ze stresem.

Wszystkie osoby, biorące udział w zmaganiach poetyckich, otrzymały nagrody rzeczowe. Dodatkowo jury konkursu (pani Edyta Buschmann i pani Małgorzata Cheba) wyróżniło trzy uczennice: Amelię Kucwaj, Kamilę Zientarską oraz Katarzynę Szadzińską.

 

Wszystkim recytatorom z klas IV-VI gratuluję odpowiedniego (dojrzałego) podejścia do konkursu  i życzę kolejnych sukcesów edukacyjnych.