Spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

0
499

Dnia 23 maja 2017 roku odbyło się spotkanie  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łupawie z wójtem gminy Potęgowo Panem Dawidem Litwinem i komendantem OSP w Potęgowie Panem Piotrem Basarab. Obecni byli również: Prezes OSP –  Ryszard Nosko, Naczelnik OSP – Bogdan Chwal i Sekretarz OSP –  Zenon Brzeski.                
Głównym celem spotkania było przedstawienie rodzicom priorytetów MDP, poinformowanie ich, że  ich pociechy będą zdobywały wiedzę na temat pożarnictwa oraz zostaną przygotowane do wzięcia udziału w turniejach pożarniczych, a w przyszłości może będą ratować życie mieszkańcom naszej gminy. Strażacy pokazali również remizą i sprzęt będący do dyspozycji OSP w Łupawie. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do ślubowania na najmłodszych strażaków w gminie podczas uroczystości 70-lecia OSP w naszej gminie, na co czekamy z niecierpliwością.