TEATRALNA LEKCJA WYCHOWAWCZA

0
892

15.11.2017r. gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną „Antiki” z Czarnej Dąbrówki.

Zaproszeni przez panią Zofię Batycką-Tetłak aktorzy zaprezentowali przed gimnazjalistami przedstawienie profilaktyczne pt. „Senior prawdę Ci powie. Weź się ogarnij”.

Zabawne teksty, wypowiadane przez osoby występujące przed szkolną publicznością, sprawiły, że młodzież z chęcią uczestniczyła w niekonwencjonalnej lekcji na temat nałogów. Zaangażowanie aktorów, odpowiednio dobrana muzyka oraz przykuwający wzrok ruch sceniczny to elementy, na które z pewnością zwróciła uwagę młodzież.

Na uwagę zasługuje również fakt, że artyści z grupy teatralnej „Antiki” byli w wieku dziadków naszych uczniów. Seniorzy udowodnili, że niezależnie od wieku można rozwijać swoje talenty, a opanowanie tekstu nie powinno być dla nikogo problemem.

Bardzo dziękujemy aktorom oraz Panu Dariuszowi Narlochowi (opiekunowi grupy teatralnej) za niezwykle interesującą godzinę wychowawczą.

Zofia Batycka-Tetłak