TRADYCYJNIE, NASTROJOWO I ŚWIĄTECZNIE… JASEŁKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ADAMA MICKIEWICZA W ŁUPAWIE

0
1292

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i starają się zapomnieć o wszelkich negatywnych emocjach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już po raz ósmy podopieczni pani Zofii Batyckiej-Tetłak oraz pani Zuzanny Malek przygotowali jasełka – przedstawienie, które 21.12.2017r. przybliżyło wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu.

Dzięki młodym artystom uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mogli zapoznać się z kolejną odsłoną historii Marii i Józefa – bohaterów biblijnych, którzy po bezowocnych poszukiwaniach schronienia, zdecydowali się przenocować w stajence. Na scenie pojawili się także aniołowie, mieszkańcy Betlejem, pasterze i trzej mędrcy. Uczestnicy koła teatralnego przypomnieli również, że życiu nowonarodzonego dzieciątka zagrażały poczynania Heroda i jego poddanych.

Prezentowane przed szkolną publiczności jasełka przeplatane były kolędami i pastorałkami, wykonanymi przez dzieci i młodzież z chóru szkolnego oraz panią Zuzannę Malek. Dodatkowo świąteczny nastrój podkreśliła scenografia, przygotowana przez panią Beatę Szadzińską.

Ogromne zaangażowanie aktorów i chórzystów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny podsumował pan dyrektor Bogusław Cyrny, który podziękował wykonawcom oraz złożył wszystkim zgromadzonym na holu szkolnym życzenia świąteczne.
Zofia Batycka-Tetłak