Szkolna akcja „GÓRA GROSZA”

0
790

To była już XVIII edycja tej akcji, w której nasza szkoła wzięła udział. Celem tej akcji jest pomoc dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz domach dziecka i innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania i dzielnie zbierali każdy cenny grosik. Nie byli w tej akcji osamotnieni ponieważ do akcji włączyli się  również ; dyrekcja, administracja, nauczyciele,  pracownicy  obsługi  słowem wszyscy z naszej  Szkoły oraz Pani Lucyna Kułakowska z biblioteki gminnej. Wolontariuszki, którymi opiekuje się Pani Iwona Górska zbierały również dla nas grosiki w miejscowości  Wargowo.

W tym roku zebraliśmy monety o różnych nominałach w ilości  23266 szt. co stanowi wartość 578,58zł, waga wszystkich monet to  37,70kg.

Jak co roku największymi zbiorami monet mogły się pochwalić dzieci z klas 0 –III . Również i w tym roku były niepokonane a szczególnie maluszki z klas zerowych. Poza maluszkami na szczególne wyróżnienie zasłużyła sobie uczennica kl. IVc Kinga Sobierańska, która ofiarowała 10 kg różnych monet. Spośród wielu darczyńców wyróżnić chciałabym również: Kingę Holiczko, Monikę Renka, Dawida Wolfa, Oliwię Kutni, Kacpra Grzelca, Kubę Grabowskiego, Kacpra Robaka, Marcela Sobczyka, Dominika Bruś oraz p. Kułakowską, p. Rejtner, p. Wajerowicz, p. Chebę, p. Kowalską.

Tą „Górę Grosza” trzeba było policzyć za co Wielkie Dziękuję należy się uczniom, którzy dzielnie się uwijali oraz Panią z obsługi , które  poświęciły swój czas aby nas wspomóc.

Serdeczne dziękuję wszystkim za udział w akcji i zapraszam za rok.

Opiekun akcji Maria Warczak