AKCJA CHARYTATYWNA-zbieramy nakrętki

0
570

Zbiórka nakrętek na cel:Terapia preparatem MSC (komórkami mezenchymalnymi) – szansa dla Marzeny

Marzena Morgaś, 44 lata Główczyce, pomorskie Dystrofia mięśniowa obręczowo-kończynowa typu 2A

Zakończenie akcji: 22 marca 2019

„Moja choroba wyciąga dziś ręce po najważniejsze – po moje życie. Władzę w nogach i rękach straciłam już dawno. Teraz mogę przestać oddychać, moje mięśnie oddechowe mogą zniknąć. Leczenie, na które zbieram to właściwie moja jedyna szansa, by powstrzymać chorobę. (…)

Po wielu dekadach czekania na lek, nie doczekałam się do dziś. Jedyne, co oferuje medycyna to eksperymentalny przeszczep mezenchymalnych komórek macierzystych. Poznałam przez internet wiele osób, które również chorują na zaniki mięśni o różnych typach i próbują ratować się w ten właśnie sposób. Ci, którym już się udało zrobić przeszczep, potwierdzają, że warto, że terapia zatrzymuje chorobę… Niestety jest bardzo kosztowna i nie podlega refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a ja sama nigdy nie zdobędę takich pieniędzy.

Czas ucieka, choroba nie zatrzyma się sama, będzie ciągle postępować, aż w końcu zabierze mi życie. Im szybciej uda mi się zebrać środki na leczenie, tym większe mam szanse na poprawę zdrowia. Tak bardzo nie chcę umierać, jeszcze nie teraz… Proszę, pomóż mi!”

Nakrętki można przynosić do opiekuna SU – pani Kamili Rejtner.