„Cała Polska czyta dzieciom” w Przedszkolu

0
736

W naszym przedszkolu stało się tradycją , że odważni rodzice, którzy mają chęć i znajdują czas, by odwiedzić grupę swoich dzieci czytają im bajki. Popierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził rodzic, którzy chętnie włączyli się do tej akcji. Dzieci chętnie słuchają, gdy im ktoś czyta. Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dorosłym i dzieckiem. We wszystkich grupach codziennie w trakcie poobiedniego odpoczynku nauczycielki czytają dzieciom bajki. Tym razem to rodzice umilali czytaniem bajek poobiedni odpoczynek. Bajkę dla naszych przedszkolaków przeczytała Pani Joanna Witt.     Katarzyna Ciesielczyk