XV Festyn Rodzinny w Łupawie

0
448

Kolejne spotkanie za nami. I znowu uśmiechnęła się do nas pogoda. Po upalnym poranku i wielkiej ulewie wypogodziło się, jednak temperatura była przyjemna, co szczególnie ważne było dla osób biorących udział w biegach.

Piętnasty raz spotkaliśmy się  na placu przed szkołą z okazji połączonych świąt: Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Festyn tradycyjnie otworzył  dyrektor Szkoły Podstawowej w Łupawie pan Bogusław Cyrny. Na wszystkich czekało wiele atrakcji. Dla rodziców były przygotowane przez najmłodszych i ich wychowawczynie piosenki i prezenty oraz występy uczniów ze szkolnego zespołu wokalnego przygotowanych przez panią Bożenę Kurowską – Maciak. Dla dzieci była cała reszta, czyli dmuchańce, malowanie twarzy i włosów, frytki, kiełbaski, stoiska z zabawkami. Każdy znalazł coś dla siebie. Dziękujemy serdecznie rodzicom z poszczególnych klas za upieczenie i przekazanie ciast na stanowisko z ciastami. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się cegiełki. Wygrana tym razem trafiła w ręce pani Kutni. Tradycyjnie też licytowaliśmy tort zrobiony przez naszą koleżankę panią Zuzannę Malek i kolejny raz tradycyjnie wylicytowali go państwo Kośnik, którym bardzo dziękujemy. Wszyscy podziwialiśmy występ młodziutkiej, ale niezwykle utalentowanej uczennicy naszej szkoły Laury Kogut. Laura zdobyła w tym roku mistrzostwo Polski w fitness kategoria dzieci i młodzieży. Za osiągnięcie tak dużego sukcesu  otrzymała podziękowania i gratulacje od wójta gminy Potęgowo Pana Dawida Litwina oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Łupawie Pana Bogusława Cyrnego.  A później wszyscy już czekali na rozpoczęcie biegów rodzinnych. Szczegóły biegów i zdjęcia można znaleźć na zakładce sport. Wręczenie nagród, dekoracja medalowa to był ostatni punkt naszej imprezy. Było także losowanie nagród pocieszenia dla uczestników biegów, w których brało udział kilkudziesięciu uczniów i przedszkolaków.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców oraz sponsorom mogliśmy kolejny raz sprawić frajdę dzieciakom w każdym wieku. O tym, że było warto można się przekonać przeglądając zdjęcia. Już dziś, zapraszamy więc na Piknik Rowerowy, który odbędzie się we wrześniu. Beata Cyrny