Sprzątaliśmy i witaliśmy jesień.

0
384

26 września uczniowie klas 0 – III naszej szkoły włączyli się do akcji sprzątania świata. Z workami wyruszyli na wieś, aby posprzątać bliższą i dalszą okolicę szkoły. A było co zbierać, oj, było!!! Świadczą o tym pełne worki śmieci. Ponieważ sporą część odpadów stanowiły puszki  po napojach (!!!) uczniowie postanowili zebrać je do osobnych worków, aby w ten sposób również dołożyć swoją „cegiełkę”  w zbiórce zorganizowanej w naszej szkole na rzecz zakupu wozu strażackiego dla OSP  w Łupawie.

Po ciężkiej pracy uczniowie udali się na teren rekreacyjny nad rzeką, aby tam w ognisku przygotowanym przez państwa Anitę i Krzysztofa Baranów (serdecznie dziękujemy!!) upiec smakowite kiełbaski. Był to także czas, aby poznać i zintegrować się z nowymi kolegami z oddziałów przedszkolnych, którzy po raz pierwszy uczestniczyli we wspólnej zabawie. Podczas biesiadowania nad rzeką i w czasie powrotnego spaceru uczniowie obserwowali również zmiany w przyrodzie związane z nadejściem jesieni. No cóż, lato odeszło, a my będziemy cieszyć się pięknem jesieni. Liczymy  na jesienne słonko, babie lato i feerię barw na jesiennych drzewach.