POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ

0
299

Dzień 08 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter. W tym dniu  uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnym holu prezentowano fotografię Piłsudskiego i informacje historyczne związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Na uroczystości gościliśmy wójta Gminy Potęgowo pana Dawida Litwina. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 8.50 na pięknie i oryginalnie udekorowanym holu. Uczniowie klasy Ia, Va, Vb i VI pod kierunkiem p. Ewy Wajerowicz, Kamili Rejtner i Ewy Pietrykowskiej przygotowali montaż słowno- muzyczny, który był dla wszystkich prawdziwą  lekcją patriotyzmu i historii. Uczniowie klasy I a w śpiewająco wytłumaczyły wszystkim ,,Co to jest niepodległość”.  Szkolny chór pod kierunkiem p. Zuzanny Malek zaśpiewał na zakończenie   piękną piosenkę o Polsce. Występy naszych uczniów wypadły interesująco i zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność. Ewa Pietrykowska