Podsumowanie semestru klasy 4-8 SP

0
394

Dn. 09.01.2020 r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Łupawie odbył się apel dla klas IV – VIII, podczas którego pan dyrektor Bogusław Cyrny wraz z panią wicedyrektor Moniką Pokultinis wyróżnili najlepszych uczniów.
Średnią ocen powyżej 4,75 uzyskali:

 1. IV: Puton Olga, Baran Aleksander, Fąk Ewa, Trzebiatowska Aleksandra,
 2. V a: Domagała Julia, Kogut Laura, Kubik Martyna, Kowalski Iwo,
 3. V b: Krop Karina,
 4. VI a: Michalina Boniecka, Natalia Pokultinis, Hubert Lenard, Katarzyna Nieborek,

Jakub Włodarski,

 1. VI c: Remigiusz Hinc, Filip Roman, Antonina Wiczkowska, Nikola Szarko,
 2. VIII: Dominika Pawłowska.

100 % frekwencją pochwalić się mogą:

 1. IV: Wiczkowski Aleksander
 2. Va: Kubik Martyna
 3. V b: Karina Krop
 4. VI c: Julia Krop, Angelika Ryngwelska, Kinga Sobierańska, Maja Wasilewska
 5. VII: Łukasz Michalski, Szymon Wysota
 6. VIII: Witold Waryło

Pani wicedyrektor Monika Pokultinis oraz pani Iwona Górska zaprosiły uczniów klas IV – VII na zajęcia pod hasłem: Wtorek z planszówkami, w ramach kontynuacji projektu mPotęga. Łupawskie  megality – potęga możliwości, które odbędą się w czasie ferii.

Następnie pani pedagog Bożena Juszak – Kowalska przekazała uczniom nagrody książkowe za udział w profilaktycznym konkursie plastycznym Rodzina wolna od przemocy. Konkurs, wzorem lat ubiegłych, został zorganizowany dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Potęgowo przez Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W naszej szkole, w klasach IV – VIII, w konkursie wzięło udział 9 uczniów. Wszystkie prace zostały nagrodzone pięknymi książkami, a prace plastyczne uczniów zostały umieszczone na tablicach w holu szkoły.

Pan dyrektor Bogusław Cyrny podziękował również uczniowi Łukaszowi Michalskiemu z kl. VII za zaprojektowanie okładki najnowszej płyty Gloria, nagranej przez chór szkolny.

Pani Zuzanna Malek oraz pani Zofia Batycka – Tetłak podziękowały chórowi szkolnemu oraz kołu teatralnemu za pracę w I semestrze i przygotowanie jasełek. Następnie za pracę i zajęcie I miejsca w Powiatowym Konkursie Krasomówczym została wyróżniona uczennica kl. V b – Wiktoria Głowińska.

Pani Małgorzata Cheba pogratulowała uczennicy kl. IV – Oldze Puton zajęcia II miejsca w Powiatowym Konkursie Fotograficznym Przyroda powiatu w obiektywie, edycja 2019.

Następnie pan Roman Siłka zaprosił uczniów na sportowe ferie oraz wyróżnił sportowców, którzy zajęli:

 • II miejsce w finale Powiatowej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych (kl. IV i młodsi),
 • II miejsce w finale Powiatowej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych (kl. IV i młodsi),
 • III miejsce w finale Powiatowej Olimpiady Młodzieży w unihokeju chłopców (kl. VII – VIII),
 • III miejsce w finale Powiatowej Olimpiady Młodzieży w unihokeju dziewcząt (kl.VII – VIII),
 • III miejsce w finale Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt (kl. VII – VIII).

Na koniec pan dyrektor Bogusław Cyrny zapowiedział wydarzenia i konkursy, które odbędą się w II semestrze. Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy – Dolina Łupawskich Megalitów we współpracy ze Szkołą Podstawową w Łupawie i Radą Rodziców, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Potęgowo p.  Dawida Litwina, będzie organizatorem konferencji naukowej poświęconej budowlom megalitycznym.

opiekun Samorządu Uczniowskiego – Kamila Rejtner