ZAKOŃCZYŁA SIĘ 20 ROCZNICA AKCJI GÓRA GROSZA

0
298

Nasza szkoła od wielu już lat przystępuje do tej akcji zbieramy monety i dzięki naszej ofiarności możemy pomóc dzieciom , które zostały rozłączone z rodzinami.

Akcja ta organizowana jest  przez Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem tej akcji jest pomoc dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz domach dziecka i innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania i dzielnie zbierali każdy cenny grosik. Nie byli w tej akcji osamotnieni ponieważ do akcji włączyli się  również ; dyrekcja, administracja, nauczyciele,  pracownicy  obsługi , dzielne przedszkolaki  słowem wszyscy z naszej  szkoły oraz pani Agnieszka Klawikowska z biblioteki gminnej.

Zaowocowało to, znaczącą zbiórką groszy o różnych nominałach w ilości 27629 sztuk co stanowi kwotę 668,37 zł, waga wszystkich monet to 56,25kg.

Spośród bardzo wielu uczniów biorących udział w akcji chciałabym  wyróżnić klasy 0, I-III, przedszkole   oraz niektórych indywidualnych uczniów i osób, którzy znacząco przyczynili się do zwiększenia zbiorów nasze akcji :

Kinga Sobierańska kl. VIc ofiarowała 8,5 kg monet, Kacper Robak kl. Va – 5,5 kg, Irek Waryło (Va), Filip Jagielski (Va), Jagoda Dubacka (Vb), Makary Pilarski (Vb), Kinga Holiczko (Vb), Ewa Fąk (IV), pani Cheba Małgorzata.

Serdeczne podziękowanie wszystkim za udział w akcji oraz wolontariuszom, uczniom i paniom, którzy dzielnie liczyli tą wielką górę groszy składa opiekun Maria Warczak. ZAPRASZAM PONOWNIE ZA ROK