Zakończenie roku oddziałów 0 oraz klas III SP

0
358

Koniec tego nietypowego roku szkolnego również jest nietypowy. Nie możemy się spotkać jako cała społeczność szkolna ze względu na zagrożenie zakażenia koronawirusem. Spotykamy się, więc w ograniczonym gronie. Dziś, 25.06.2020r., na sali gimnastycznej swoją panią pożegnali trzecioklasiści. Trzy lata edukacji wczesnoszkolnej pod opieką pani Bożeny Szpakowicz bardzo szybko minęły. Dzisiaj ostatnie spotkanie, uśmiechy, podziękowania, świadectwa. Gratulacje dla najlepszych uczniów i ich rodziców. I trochę smutno, że nie można przytulić się do pani po raz ostatni. Tymoteusz Konopa, Tymoteusz Ciesielczyk i Karol Rozgowski otrzymali od pana dyrektora nagrody za osiągnięcia w tenisie stołowym, a Barbara Wiczkowska, od pani bibliotekarki, za czytelnictwo.
W trochę lepszej sytuacji są dzieci z oddziałów przedszkolnych. One żegnały czas przedszkolny, ale swoje panie, Aleksandrę Orzechowską i Aleksandrę Nowak, powitają we wrześniu. Każde z dzieci otrzymało książeczkę i dyplom, bo wszystkie „dorosły” do pierwszej klasy.
Rodziców, nauczycieli i dzieci powitał pan dyrektor przypominając szkolne chwile i trudy zdalnego nauczania. Również pan wójt Gminy Potęgowo, Dawid Litwin, zauważył smutek dzieci. Nie było radosnej atmosfery końca roku. Trudy ostatnich miesięcy łatwiej było znieść dzięki pomocy ze strony gminy, zaangażowaniu rodziców i nauczycieli. I to im właśnie podziękował pan wójt. Beata Cyrny