Zmodernizowane przedszkole oddajemy do użytku. Projekt „Akademia przedszkolaka” na terenie gminy Potęgowo z unijnym wsparciem.

0
234

Projekt pn. „Akademia Przedszkolaka” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 3.1. Edukacja przedszkolna, którego Beneficjentem jest Gmina Potęgowo, a Partnerem – akademia Pomorska w Słupsku, skierowany jest do dzieci uczęszczających do  Oddziałów Przedszkolnych przy SP w Łupawie, Przedszkola w Potęgowie oraz SP w Skórowie. Wartość projektu to ponad 1 mln złotych. Projekt obejmuje zarówno działania związane z wprowadzeniem zajęć dodatkowych dla przedszkolaków jak i związane z dostosowaniem obiektu do ich potrzeb.

W ramach zadania wykonano adaptację części świetlicy wiejskiej na powiększenie istniejącego oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łupawie. Po przebudowie są 4 sale, przewidziane na 79 dzieci, stołówka, kuchnia cateringowa, pomieszczenia gospodarcze. Pomieszczenia zostały kompleksowo wyremontowane oraz doświetlone. Przedszkole wygląda teraz zupełnie inaczej i jest bardziej funkcjonalne. Właściwie powstał nowy piękny obiekt na miarę XXI wieku, dostosowany także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z uzyskanego przez Gminę dofinansowania, zakupiono specjalistyczne pomoce dydaktyczne do placówki przedszkolnej i wyposażenie placu zabaw, zostały zakupione: tablice interaktywne, telewizory, urządzenie wielofunkcyjne, sprzęt komputerowy, aparat fotograficzny, audiobooki, dywan interaktywny, klocki, zabawki, gry, zestawy instrumentów, zestawy do zajęć z gimnastyki korekcyjnej i terapii sensorycznej, zestawy do zajęć kulinarnych, sportowych, teatralnych, artystycznych i wiele innych. Pozwolą one na prowadzenie zajęć z dziećmi w sposób ciekawy i kreatywny, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Dzieci uczęszczające do przedszkola dzięki realizacji projektu  uczestniczą w dodatkowych zajęciach prowadzonych  przez kadrę wykładowców z Akademii Pomorskiej oraz  naszych nauczycieli. Są to między innymi zajęcia z języka angielskiego, rytmiki, kulinarne, logopedyczne, sportowe, kreatywne, robotyka.

W ramach projektu zapewniono również wsparcie dla nauczycieli, dzięki czemu mogą rozwijać swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach organizowanych w formie warsztatów i kursów kwalifikacyjnych.

Dzięki dużemu zaangażowaniu Wójta Gminy Potęgowo Pana Dawida Litwina oraz pracowników Urzędu Gminy Potęgowo, przy współudziale dyrekcji szkoły  w Łupawie, dzieci z naszego przedszkola mogą uczestniczyć w ciekawych, rozwijających zainteresowania zajęciach, realizowanych w pięknym, odnowionym obiekcie, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, za co serdecznie z całego serca dziękujemy.

Katarzyna Ciesielczyk-szkolny koordynator projektu.