Unihokej w Pomorskiej Olimpiadzie Młodzieży

0
798

Coraz bardziej popularną dyscypliną sportową staje się unihokej. Także w naszej szkole. Mamy już pierwsze sukcesy. Ale zacznijmy od początku.Najpierw 6 października 2009 w Zespole Szkół w Łupawie odbyły się eliminacje gminne w unihokeju. W zawodach startowały reprezentacje dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w Potęgowie i Łupawie. Koniec rozgrywek zakończył się zwycięstwem w obu grupach drużyn z Łupawy i awansem do eliminacji powiatowych. Te odbyły się 21 października we Wrześciu. Tu dopiero było ciężko. Pierwsi zmierzyli się chłopcy z drużynami ze Słonowic i Damnicy. Niestety po jakże ciężkiej walce ulegli swoim rywalom, zdobywając ostatecznie miejsce VIII w powiecie.                Reprezentacja chłopców: Bartosz Baranowski, Rafał Okuński, Przemek  Bohdanowicz, Sebastian Stenka, Mateusz Chwal, Artur Szczepaniak, Konrad Pokultinis, Fabian Łankiewicz.             Następnie do boju ruszyły dziewczęta. Pierwszy mecz odbyły z koleżankami z SP-1 Ustka i wygrały 3:1. Po krótkiej przerwie spotkały się na boisku z uczennicami z Dębnicy Kaszubskiej. Tu wynik końcowy to 3:0 dla naszych dziewczyn. Takim to sposobem zajęły I miejsce w grupie i awansowały do ścisłego finału, który odbył się 22 października także we Wrześciu.             Przeżycie niesamowite. Tyle wysiłku, treningów, ale było super, przecież byliśmy w finale razem ze szkołą z Wrześcia (gmina Słupsk) i Stowięcina (gmina Główczyce). Pierwszy mecz był bardzo ważny bo z bardzo silnym przeciwnikiem – Wrzeście – Łupawa 6:3. Trochę smutne po pierwszym spotkaniu ale bardziej rozegrane świetnie pokazały się w meczu z Stowięcinem wygrywając 7:0. Ostatecznie dziewczęta z naszej szkoły w Pomorskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęły II miejsce.             Dziewczęta walczyły w składzie: Martyna Raba, Paula Pawłowska, Daria Majchrzak, Paulina Matusiak, Oliwia Cybula, Patrycja Kossak, Klaudia Wdowczyk. Podziękowania także dla Aleksandry Nikadon, która wiernie wspierała swoje koleżanki na wszystkich treningach, niestety z powodu choroby nie mogła uczestniczyć w zawodach. Opiekun: Barbara Hinca.

            Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.