Góra grosza 2013!

0
498

W tym roku kolejny już ras nasza szkoła wzięła udział w akcji „Góra Grosza” organizowanej  przez Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem tej akcji jest pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka , Domów dla Dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania i dzielnie zbierali każdy cenny grosik do puszek. Nie byli w tej akcji osamotnieni ponieważ przyłączyli się również nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Ten rok jest szczególny dla tej akcji gdyż uczniowie wraz z opiekunem włączyli do niej społeczność wiejską oraz pracowników Nadleśnictwo w Łupawie.

Zaowocowało to znaczącą zbiórka groszy o różnych nominałach w ilości 23047 sztuk co stanowiło kwotę 558,13zł, waga wszystkich monet to 45,1kg.

Spośród bardzo wielu uczniów biorących udział w akcji chciałabym  wyróżnić klasy „0”-III, które zebrały 18,5 kg monet oraz niektórych indywidualnych uczniów , którzy znacząco przyczynili się do zbiórki zarówno pod względem wartości jak i masy zebranych monet :

 Kośnik Sebastian -kl. III

Renke Monika ,  Fąk Piotr -kl. II

Leśniewski Dominik, Befer Wiktoria – kl. „0”

Ludwichowska Karolina, Matusiak Natalia, Sosiński Przemek, Wiśniewski Grzegorz, Kossak Krystian – kl. Va

Blank Weronika – kl. Vb

Robak Bartek – kl.VIa

Wiśniewski Szymon , Waryło Klaudia – kl. II gimnazjum

 

Serdeczne podziękowanie wszystkim za udział w akcji oraz uczniom ,którzy dzielnie liczyli tą wielką górę groszy składa opiekun Maria Warczak. 

ZAPRASZAM PONOWNIE ZA ROK