Dzień Dziecka na sportowo

0
1474

Dnia 1 czerwca 2017r. na boiskach przy Zespole Szkół w Łupawie było gwarno i wesoło. Na obydwu obiektach sportowych zgromadziły się dzieci i młodzież ze szkół w Potęgowie, Skórowie i Łupawie. Przybyłych uczniów, nauczycieli oraz gości przywitał dyrektor Zespołu Szkół w Łupawie, pan Bogusław Cyrny. Oficjalnego otwarcia dokonał wójt gminy Potęgowo – pan Dawid Litwin, który złożył wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączyli się przybyli goście – kierownik GOK w Potęgowie pani Joanna Basiak oraz nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół gminy Potęgowo.

Na jednym boisku zostały rozegrane konkurencje dla dzieci z klas II – III SP, w których uczestniczyły maluszki ze szkoły w Potęgowie i Łupawie. Łącznie przeprowadzono kilkanaście konkurencji, m. in. wyścigi w perukach , skoki na piłce, wyścigi z skakanką itp.

Na drugim boisku został rozegrany turniej piłki nożnej dla uczniów klas IV – VI oraz gimnazjum (osobno dla dziewcząt i chłopców). W rywalizacji szkół podstawowych uczestniczyły szkoły  z Potęgowa, Skórowa i Łupawy, zaś w gimnazjum szkoła z Potęgowa i Łupawy.

 

Po zaciętych zmaganiach na boisku uczniowie zgromadzili się wspólnie przy ognisku – była ciepła herbata i kiełbaski. Na podsumowanie turnieju uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami  i piłkami ufundowanymi przez wójta gminy Potęgowo.