ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

0
1055

Każdy inaczej wyobraża sobie roboty. W naszej szkole przez cały rok szkolny prowadzone były zajęcia, na które uczęszczali uczniowie zainteresowani budowaniem i programowaniem robotów z zestawów klocków Lego typu Lego Mindstorms. Na zajęciach uczniowie budowali roboty wg instrukcji, a także programowali je. Potrafili też działać kreatywnie projektując robota, wykonując go i programując jego działanie. Pracując w różnych zespołach nauczyli się współpracować, wymieniać doświadczeniami i pomysłami. Zdobyli praktyczną wiedzę na temat mechaniki, zastosowania przekładni i praw fizyki obowiązujących w otaczającym świecie. Niektórzy uczniowie samodzielnie wykonywali zadania, inni pracowali z pomocą nauczyciela czy kolegów, ale wszyscy zwiększyli swe kompetencje oraz wiarę we własne siły. Efekty swojej pracy przedstawiali  najmłodszym uczniom naszej szkoły, co przekładało się na dodatkową motywację do pracy. Tym bardziej, że sami mogli się wtedy bezkarnie pobawić. Roboty to nic trudnego jak się okazało.