Finał Olimpiady Pierwszej Pomocy

0
815

25 maja w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbył się finał Olimpiady Pierwszej Pomocy Przedmedycznej realizowany w ramach programu edukacyjnego z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla szkół powiatu słupskiego pt. „ABC pierwszej pomocy”. Udział w imprezie wysokim miejscem zakończyła reprezentacja Szkoły Podstawowej im.Adama Mickiewicza w Łupawie.

W trakcie finału olimpiady, której bezpośrednim organizatorem byli Powiat Słupski i Stacja Pogotowia Ratunkowego w Słupsku, 19 drużyn ze szkół powiatu słupskiego, składających się z 5 uczniów pod kierunkiem opiekuna, mogło skonfrontować swoje umiejętności w sytuacjach praktycznych. Uczniowie oceniani byli przez profesjonalnych sędziów z pogotowia ratunkowego, Szkoły Policji, wykładowców Akademii Pedagogicznej, straży pożarnej i straży granicznej, którzy na co dzień zajmują się udzielaniem pierwszej pomocy.

Drużyny miały do wykonania pięć zadań z zakresu pierwszej pomocy tj. resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrywaniu krwawiących ran, zaopatrywaniu złamań czy ułożeniu poszkodowanego w prawidłowej pozycji. Drużynie z naszej szkoły (Dominika Sobierańska, Justyna Dubacka, Małgorzata Juszko, Natalia Matusiak,  Michał Bednarek) nie udało się wejść do ścisłego finału. Ostatecznie zajęliśmy  VII m-ce. Najważniejsze było jednak zdobycie kolejnych doświadczeń i poszerzenie umiejętności ratowania ludzkiego życia. Wszystkie drużyny uczestniczące w olimpiadzie otrzymały liczne nagrody.  Opiekun – Irena Damaszke