POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁUPAWIE

0
365

Dzień 18.06.2019r.  na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów oraz uczniów klasy VIII. To właśnie tego dnia młodzież z najstarszych oddziałów zakończyła swoją edukację w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łupawie. W uroczystości końcoworocznej uczestniczyli nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: pan Dawid Litwin – wójt gminy Potęgowo i pani  Anna Basarab – inspektor ds. oświaty.

Podczas pierwszej części apelu trzecioklasiści i uczniowie klasy VIII odebrali z rąk wychowawców nagrody oraz świadectwa ukończenia szkoły. Rodzicom młodzieży wyróżniającej się w nauce i zachowaniu wręczone zostały listy gratulacyjne. Dodatkowo, oficjalnie na forum szkoły ogłoszono, że na tytuł UCZNIA ROKU 2018/2019 zasłużyli –  Julia Kokosińska oraz Krzysztof Toczyński. Miłym akcentem uroczystości było wyróżnienie młodzieży za sukcesy sportowe, naukowe i artystyczne. NAGRODĘ WÓJTA GMINY POTĘGOWO otrzymały dwie uczennice: Katarzyna Szadzińska oraz Julia Kokosińska. NAGRODY DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁUPAWIE trafiły do Weroniki Renki, Krzysztofa Toczyńskiego, Julii Zabieglik oraz Michała Muszyńskiego. Wyróżniono również uczniów, którzy angażowali się w działalność Samorządu Uczniowskiego. Podziękowania skierowano także w stronę pana Piotra Szadzińskiego, rodzica od lat wspierającego działania dydaktyczno-wychowawcze szkoły.

W kolejnej części apelu młodzież wygłosiła wzruszające przemówienia, skierowane do nauczycieli, pracowników szkoły oraz swoich kolegów i koleżanek. Wiele ciepłych słów w stronę uczniów skierowała również pani Zofia Batycka-Tetłak, która w imieniu wychowawców pożegnała absolwentów oraz uczestników koła teatralnego.

Uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej w Łupawie przeplatania była wieloma emocjami. Na twarzach osób zgromadzonych na sali zauważyć można było wzruszenie, radość, dumę, oraz niepewność…

Drodzy absolwenci, pamiętajcie:

„Nie bójcie się porażek,

z wysoka czasami spaść trzeba,

by móc poczuć ziemię,

a później sięgnąć nieba!

Idźcie razem,

by Was nie pokonał nikt

wystarczy silna wola

i zdobędziecie świat.”