Spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa w Łupawie

0
145

W piątek 18.09.2020r. uczniowie klasy IIIa i IIIb  spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa w Łupawie p. Agatą i Mateuszem Kropidłowskimi. Razem udaliśmy  się na wycieczkę do lasu. Pan leśniczy opowiedział nam o tym, jak zbudowany jest las i jakie jest jego znaczenie w życiu człowieka. Dzieci poznały warstwy lasu oraz rośliny i zwierzęta, które w nich żyją. Pan Mateusz wskazał uczniom miejsce, w którym przechowywane są sadzonki drzew, a także „szkółkę” leśną, czyli miejsce, w którym rosną zasadzone przez leśników drzewa. Oglądaliśmy również miejsce (buchtowisko), w którym żerowały dziki.

Podczas wycieczki udało się też zebrać trochę grzybów, na które właśnie jest sezon. Uczniowie rozpoznawali gatunki grzybów i dowiadywali się, dlaczego nie wolno zrywać grzybów trujących. Po powrocie z wycieczki na uczniów czekało już rozpalone ognisko, w którym upiekli kiełbaski.

Spotkanie zakończyło się przekazaniem uczniom sadzonek  świerków, w ramach akcji „Posadź drzewko”, które wkopią w obejściach swoich domów, będą pielęgnować i obserwować ich wzrost. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wróciliśmy do szkoły zadowoleni i w dobrych humorach. A wiedzę zdobytą podczas wycieczki utrwalimy jeszcze na zajęciach z przyrody. Iwona Sitowska