Wycieczka do Warszawy

0
1424

W dniach 14 i 15 września odbyła się wycieczka do Warszawy w ramach projektu „Za Rękę z Einsteinem.” Uczestniczyli w niej uczniowie  z klas I, II i III gimnazjum (w sumie 37 osób) Opiekunami byli: Beata Raszewska, Kamila Rejtner oraz Ewa Chilońska.

Pierwszego dnia młodzież miała okazję podziwiać piękną starówkę, zobaczyć Pałac Prezydencki, Przedmieście Krakowskie oraz Ogród Botaniczny UW.

Wieczorem w schronisku młodzieżowym zorganizowana została dyskoteka integracyjna, jako że w ramach tego projektu do Warszawy przyjechały także szkoły z innych miejscowości woj. Pomorskiego. Dla tych, którzy nie chcieli w niej uczestniczyć, piloci wycieczki przygotowali gry.

Drugiego dnia wszyscy udali się do Centrum Naukowego Kopernik. Tu młodzież spędziła ponad trzy godziny. Uczniowie mogli nie tylko podziwiać i oglądać nowoczesną technologię ale również wypróbować m.in. symulator trzęsienia ziemi (symulowane trzęsienie ziemi ma siłę porównywalną z trzęsieniami jakie wystąpiły w Polsce) albo zobaczyć instalację ukazującą portrety znanych osób zrobione z poruszających się pęcherzyków powietrza, np.: Elvis Presley czy Marilyn Monroe. Ponadto mogli spróbować stworzyć krótki film animowany i zobaczyć model ludzkiego szkieletu kostnego na rowerze, wytworzyć energię i odtworzyć muzykę. Ale to tylko namiastka atrakcji, które dostępne są w centrum.

Pełni wrażeń dotarli do domów o godz.20.30.