WARSZTATY EDUKACYJNE W ZESPOLE SZKÓŁ AGROTECHNICZNYCH IM. W. REYMONTA W SŁUPSKU

0
954

W poniedziałek, 16.03.2015 r. uczniowie klasy III A gimnazjum, wraz z wychowawczynią – panią Kamilą Rejtner, mieli okazję wziąć udział w nietypowych zajęciach, zorganizowanych przez Zespół Szkół Agrotechnicznych im. W. Reymonta w Słupsku. Uczniowie mogli się przekonać, jak wygląda lekcja chemii i informatyki w szkole średniej, do której niebawem część gimnazjalistów się zapewne wybierze.

Pod czujnym okiem nauczycieli chemii ZSA – pani Joanny Huras i pana Leszka Borkowskiego oraz grupy uczniów szkoły średniej, gimnazjaliści przeprowadzali w laboratorium przeróżne doświadczenia. Między innymi „udoskonalali” grosze i zmieniali je w srebrniki przy pomocy chemicznych mikstur. Bawili się też doskonale, robiąc kolorowe i pachnące poziomkami mydełka oraz kule do kąpieli, co wcale nie było takie łatwe, ponieważ należało dokładnie odmierzyć określoną ilość oleju, gliceryny, barwnika i pozostałych składników, by powstała masa o odpowiedniej konsystencji.

Po lekcji chemii, każdy z własnoręcznie zrobionym mydełkiem, pomaszerowlaiśmy do sali informatycznej, by poznać tajniki programowania. Te zajęcia także okazały się interesujące, tym bardziej, że w szkole w Łupawie gimnazjaliści biorą udział w zajęciach robotyki i sporo już wiedzą, więc z zaciekawieniem słuchali i podziwiali roboty stworzone w pracowni informatycznej ZSA.

Podsumowując, warsztaty okazały się świetnym przedsięwzięciem i na pewno ułatwią niezdecydowanym wybór szkoły średniej. Należy też dodać, że wszyscy bawili się wyśmienicie i nikt nie ucierpiał w czasie przeprowadzania eksperymentów. :)))

 

Dziękujemy bardzo pani Joannie Huras i panu Leszkowi Borkowskiemu oraz uczniom Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku za zaproszenie i przygotowanie bardzo ciekawych zajęć.