Spotkanie autorskie z panią Teresą Nowak

0
2081

30 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Łupawie odbyło się spotkanie autorskie z p. Teresą  Nowak, autorką wierszy, opowiadań, felietonów.
Pisarka z wykształcenia jest filologiem polskim. Była  laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego w Gniewinie i ten sukces zachęcił ją  do publikacji swojej twórczości na łamach  Wsi Tworzącej , dodatku literackiego do „Powiatu Słupskiego”. Poetka współpracuje z grupą literatów w ramach Wtorkowych Spotkań Literackich.  Pani T. Nowak przez wiele lat,  do roku 2007,  była nauczycielką  naszej szkoły:  wychowała i wykształciła kilkanaście pokoleń uczniów.

Autorka opowiadała młodym czytelnikom o tym, jak można zostać pisarzem, w jaki sposób rodzą się pomysły na opowiadania i wiersze, a także o warsztacie literackim. Zachęcała młodzież do codziennego zapisywania swoich przeżyć, emocji : radości i smutków, bo tak właśnie rozpoczyna się karierę literata. Wysłuchaliśmy także pełnej humoru opowieści o podróży pisarki   do Nowego Yorku i zabawnych sytuacjach wynikających  z nieznajomości języka angielskiego. Młodzież z pewnością zapamiętała radę pani Teresy : ”Uczcie się języka angielskiego, abyście nie musieli pytać starego Murzyna o drogę na Manhattan”.

Serdeczność, życzliwość oraz poczucie humoru pisarki sprawiło, że spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych czytelnikach.

Organizatorkami spotkania były:Małgorzata Cheba, Zofia Batycka Tetłak, Kamila Rejtner