Podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego

0
1195

W dniu 10.05.2017r. Zespół Szkół w Łupawie gościł tenisistów stołowych z kilku szkół powiatu słupskiego i bytowskiego. Uczniowie rywalizowali w IV turnieju XI edycji Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. W zawodach uczestniczyło 84 uczniów. Był to ostatni turniej z całego cyklu w roku szkolnym 2016/2017. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz dyplomy.

Na bardzo wysokim poziomie odbyły się pojedynki Adama Brzozowskiego z SP Łupawa oraz Macieja Żyźniewskiego z SP Półczno, którzy spotkali się dwa razy w finale Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W kategorii Szkoła Podstawowa wygrał Maciej Żyźniewski, natomiast w kategorii Gimnazjum lepszy okazał się Adam Brzozowski. Podczas zawodów obecni byli nauczyciele, trenerzy, rodzice oraz Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin.

 

W przyszłym roku zamierzamy rozszerzyć formułę rywalizacji sportowej w tenisa stołowego w ramach XII edycji Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego i zaprosić do udziału kilkanaście szkół z województwa pomorskiego   i zachodniopomorskiego.

 

W XI edycji Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego startowało 112 zawodników z kilku szkół powiatu słupskiego i bytowskiego. Należy podkreślić bardzo udany debiut uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej w Łupawie biorących udział w zajęciach szkółki tenisa stołowego prowadzonej przez Pana Dyrektora Bogusława Cyrny w Zespole Szkół w Łupawie. Jak podkreśla Dyrektor Zespołu Szkół w Łupawie, jednocześnie główny organizator zawodów i trener prowadzący zajęcia sekcji tenisa stołowego UKS „Tęcza” Łupawa Pan Bogusław Cyrny oprócz wartościowych miejsc istotny jest również progres umiejętności sportowych nie tylko najmłodszych uczestników.