ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

0
1277

Nadszedł dzień od dawna oczekiwany przez starszych uczniów naszej szkoły. 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Na uroczystości gościli: Wójt Gminy Potęgowo pan Dawid Litwin, Inspektor ds. oświaty pani Anna Basarab oraz przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Łupawie pan Jaromir Staranowicz. Zgromadzonych uczniów pożegnał przemówieniem pan dyrektor Bogusław Cyrny. Przypomniał w skrócie  osiągnięcia i sukcesy uczniów oraz ważne wydarzenia szkolne. Rozdano nagrody dla uczniów osiągających najwyższe wyniki. Nagrody odebrali wzorowi uczniowie i ich rodzice. Za najwyższe wyniki osiągane w nauce nagrodę Dyrektora Szkoły odebrała Michalina Boniecka (średnia 6,0 – najwyższa w historii szkoły!), a Natalia Pokultinis za drugą średnią w szkole również trzymała nagrodę. Pan wójt wręczył nagrodę Krzysztofowi Toczyńskiemu, który w tym roku szkolnym miał najwyższe osiągnięcia w szkole. Dodatkowo trójka uczniów: Zuzanna Hinc, Katarzyna Szadzińska i Szymon Rybacki została wyróżniona zaproszeniem na obóz językowy w Runowie.

Nagrody uczniom, którzy od września przeczytali najwięcej książek, czyli Makaremu Pilarskiemu i Marcinowi Gintowtowi wręczyła pani Małgorzata Cheba.

Ale w tej radosnej atmosferze były i łzy. Pożegnaliśmy bowiem wieloletnią pracownicę i woźną naszej szkoły panią Henrykę Siwicką. Cała społeczność szkolna życzyła wspaniałych chwil, zdrowia i odpoczynku na emeryturze wzruszonej pani Heni. Życzenia złożył przyszłej emerytce również pan wójt, a uczniowie spontanicznie zaśpiewali jej „Sto lat”. A to nie koniec było pożegnań, bo życzenia, podziękowania i kwiaty otrzymał również przewodniczący Rady Rodziców pan Jaromir Staranowicz, który przez 11 lat działał aktywnie w radzie, otrzymały je również panie: Ewa Chilońska i Anna Wiczkowska. Pani Ewa zmieniła miejsce pracy i po wielu latach rozstała się ze szkołą w Łupawie, a pani Ania zakończyła swą pracę w sekretariacie, który przez niemal dwa lata  wzorowo prowadziła.

Jeszcze na zakończenie chór szkolny z solistami: Tosią Wiczkowską i Witkiem Waryło pięknie zaśpiewał o pięknych chwilach, których jeszcze nie znamy, uczniowie odebrali od wychowawczyń świadectwa i… ROZPOCZĘŁY SIĘ WAKACJE! Beata Cyrny