16 OSÓB Z KOŁA TEATRALNEGO ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁUPAWIE NAGRODZONO W XVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA MŁODZIEŻY „POMÓŻ OCALIĆ ŻYCIE BEZBRONNEMU”

0
576

Udało się! Na alfabetycznej liście laureatów i wyróżnionych w XVIII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” znalazły  się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łupawie. Inka Malek, Nadia Princ, Hanna Ramult, Julianna Zawacka, Bartosz Krop, Barbara Wiczkowska, Karina Krop, Gorzkowska Sandra, Maja Konopa, Krystian Arciszewski, Remigiusz Hinc, Julia Krop, Filip Roman, Kinga Sobierańska, Maja Wasilewska i  Antonina Wiczkowska – to uczniowie, którym należą się ogromne gratulacje.

Gala finałowa w/w przedsięwzięcia odbędzie się 02.04.2022r. Tego dnia poznamy szczegółowe informacje na temat wyników ogólnopolskiego konkursu (na który zgłoszono ponad 1000 prac).

Podopieczni Zofii Batyckiej-Tetłak (uczestnicy koła teatralnego) już od września angażowali się w projekty realizowane na terenie szkoły i gminy. Podczas ponad pięćdziesięciu godzin dodatkowych spotkań młodzież zrealizowała jasełka, które stanowiły fragment filmu „Wiara. Nadzieja. Miłość”. Dzieci brały również udział w  innych scenach, wchodzących w skład wymienionego projektu filmowego. Ponadto  przedstawiciele zajęć artystycznych  przygotowywali się do konkursów recytatorskich . Uczestnicy koła teatralnego wzięli także udział w nagraniu zaproszenia na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przygotowali przedstawienie, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie.

Nie ulega wątpliwości, że takie  zaangażowanie młodzieży w zajęcia pozalekcyjne  to postawa godna naśladowania, a  ogromny sukces jest dowodem na to, że praca popłaca.

Gratuluję uczniom i życzę dalszych sukcesów.

Dziękuję również: rodzicom – za możliwość organizacji prób w czasie weekendów (oraz dowóz i odbiór swoich pociech), pani Beacie Szadzińskiej –  za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas nagrywania filmu konkursowego oraz Filipowi (uczniowi kl. VII ze SP w Czarnej Dąbrówce) – za montaż nagrodzonego przedstawienia. Zofia Batycka-Tetłak