Edukacyjna wycieczka przedszkolaków

0
139

Pogoda dopisała  przedszkolakom, którzy w środę rano 07.09.2022  wyruszyli na wycieczkę edukacyjną „ Zdrowy Maluch ” współfinansowaną ze środków Gminy Potęgowo. O godzinie 8.10 ze swoimi paniami: panią Wiolą, Ewą, Asią,  Iwoną i Kasią udały się  do Grąbkowa .

Z uśmiechem przywitały nas pani Cebula i pan Pomidor.

Przygoda zaczęła się od zabawy przy muzyce, bo przecież każdy wie, że ruch jest ważny dla naszego zdrowia. Następnie pani Cebulka i pan Pomidorek zaczęli sprawdzać naszą wiedzę. Było mnóstwo zagadek  o owocach i warzywach. Za każdą poprawną odpowiedz dzieci otrzymywały koralik ze skrzyni piratów. Już po pierwszym zadaniu połowa dzieci miała koralik. Następne zadanie wydawało się o wiele trudniejsze. Tym razem dzieci z zawiązaniami oczami próbowały warzywa i owoce.  Panie  niepotrzebnie się martwiły. Z tym zadaniem dzieci poradziły sobie również świetnie. Nawet smak pora nie zniechęcił  naszych milusińskich do próbowania.  Pani Cebulka pochwaliła nasze dzieci i powiedziała, ze po tak wyczerpującym zadaniu należy się nam słodki poczęstunek. Słodkie bułeczki i soczek malinowy to było to czego nasze dzieci potrzebowały. Wzmocnione i podzielone na trzy grupy wyruszyły pod przewodnictwem opiekunów realizować następne zadania.

Przy pierwszej stacji wysłuchaliśmy prelekcji na temat zdrowego żywienia. Pan Pomidorek zapoznał nas z piramidą żywieniową. Potem nastąpiło trudne zadanie. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Każda grupa miała wykonać piramidę. Grupowa forma pracy jest dla takich małych dzieci bardzo trudna, ale i tu dzieci nas zaskoczyły. Szybko poradziły sobie z piramidą w grupach i następnie każdy  pracował indywidualnie. Najpierw prace będą zaprezentowane w przedszkolu, później trafią do domu przedszkolaków. Następne dwie stacje to już zabawa, zabawa, zabawa!

Bitwa na kulki , dmuchańce, tor przeszkód w bazie pirackiej wykończył dzieci. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.  Wycieczka wszystkim podobała się bardzo!!! Ewa Pietrykowska