V Rajd Pieszy „Szlakiem Łupawskich Megalitów”

0
296

Dzisiaj odbył się organizowany przez naszą szkołę oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Łupawy „Dolina Łupawskich Megalitów” V Rajd Pieszy „Szlakiem Łupawskich Megalitów”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Potęgowo. Okazało się, że reaktywacja imprezy po okresie pandemicznym to trafiony pomysł o czym może zaświadczyć ok 130 uczestników Rajdu. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z Potęgowa, Skórowa i Łupawy, ale gościliśmy uczestników m.in. z Lęborka, Słupska, Łeby, Wejherowa.

O tej porze roku megality pięknie się prezentowały, a o ich historii opowiadał archeolog pan Tomasz Wiktorzak i prezes Stowarzyszania pan Bogusław Cyrny. Uczestnicy Rajdu mogli też zobaczyć odkryty w zeszłym roku kurhan pod Grąbkowem. O szczegółach wykopalisk opowiedział pan Tomek, a uczestnicy Rajdu chętnie pomagali w „rekonstrukcji” (jak widać na zdjęciach).

Żurek i kiełbaski pieczone  przy ognisku oraz kubki, widokówki z pamiątkowymi pieczątkami, przewodniki, jojo i inne gadżety,  które otrzymał każdy uczestnik Rajdu dopełniły megalitycznej magii. Beata Cyrny