CO W TRAWIE PISZCZY?

0
127

W dniu 02.06.2023 przedszkolaki z oddziału ,,0” wybrały się  na wycieczkę edukacyjną na łąkę. W przed dzień wycieczki dzieci oglądały albumy i książki oraz razem ze Skrzatem Borówka uczestniczyły w spacerze po łące.

Słoneczna pogoda, piękno natury wywołały w uczestnikach wycieczki wspaniały nastrój. Mali przyrodnicy poznawali za pomocą różnych zmysłów rośliny i zwierzęta łąkowe. Obserwowali  owady (mrówki, pająki, biedronki, motyle, trzmiele, pszczoły). Słuchali  wydawanych przez nie dźwięków. Rozpoznawali i nazywali wybrane rośliny (koniczynę, jaskry, mlecze, stokrotki,  oraz różne gatunki traw).

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się życiu na łące, uczyły się dostrzegać piękno przyrody, uświadomiły sobie konieczność jej ochrony oraz utrwaliły wiadomości dotyczące obecnej pory roku. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody dla małych podróżników. Kontakt z naturą sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji, dzieci wróciły do przedszkola z mnóstwem wrażeń. Tego dni dzieci  dostały pracę domową. Miały wraz  z rodzicami udać się na łąkę i zebrać rośliny. Następnego dnia dzieci zrobiły pracę plastyczną z roślin. Wyszły wspaniałe.

Ewa Pietrykowska