„WIELKI MARATON CZYTELNICZY”
W czwartek, 18 czerwca 2026 roku, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta gala Ogólnopolskiego Konkursu „Wielki Maraton Czytelniczy” (edycja 2025/2026). W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łupawie, którzy odebrali dyplomy oraz nagrody:
- Bartosz Włodarski – za uzyskanie tytułu laureata w kategorii klas 4–6 „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”,
- Inka Malek – za uzyskanie wyróżnienia w kategorii klas 7–8 „W lustrze książki”.
Szkolną koordynatorką konkursu i opiekunką uczniów była pani Kamila Rejtner.
Serdecznie gratulujemy Bartoszowi i Ince tak wspaniałych sukcesów literackich! Wasza pasja do czytania, wytrwałość oraz wiedza są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej. Życzymy Wam kolejnych fascynujących lektur i sukcesów w przyszłych konkursach!
Kamila Rejtner





