Każdy jest kowalem własnego losu

0
1661

To stwierdzenie Juliusza Cezara znają prawie wszyscy. Podziwiam mądrość Sun Tzu, który mówi, że: „ Szanse, jakie stwarza los, rozmnażają się, gdy je chwytasz”. Tak więc nie czekaj. Ucz się, pracuj, rozmawiaj, pytaj, odpowiadaj, pomagaj, współpracuj – jednym słowem działaj, bo tylko wtedy dochodzi się do celu.

            Taką drogą kroczy rodzeństwo – Paulina i Rafał Okuńscy. Widać ich wszędzie. Zawody sportowe – Paulina gania z drużyną po sali gimnastycznej i gra w unihokeja. Zajmuje z drużyną I miejsce w powiecie słupskim i jedzie na półfinały wojewódzkie. Pracuje w chórze i kole teatralnym. Pisze wiersze i zostaje laureatką XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Rafał to umysł ścisły, ale zainteresowania szerokie. Jest trzykrotnym laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. W konkursie z języka angielskiego zajął 5 miejsce w Polsce. Poza tym jest członkiem zespołu tanecznego i teatralnego. Można go podziwiać na występach szkolnych i pozaszkolnych. Każdy rok nauki kończą uzyskaniem świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Rafał w swojej klasie jest najmłodszy, bo poszedł do szkoły rok wcześniej.

Każda praca przynosi większe lub mniejsze efekty. Praca Pauliny i Rafała przyniosła znakomite owoce. Wieczorem 26.10.2010r. do dyrektora Zespołu Szkół w Łupawie dociera fantastyczna wiadomość. Uczniowie Gimnazjum w Łupawie, Paulina i Rafał Okuńscy, otrzymali stypendium przyznawane przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Uroczyste wręczenie nastąpi na konferencji w dniu 10.11.2010r. o godz. 11.00 w Filharmonii Bałtyckiej im Fryderyka Chopina w Gdańsku. Oprócz nich na to spotkanie pojadą dumni rodzice, dyrekcja szkoły, wychowawcy.

Myślę, że sukces ten jest wypadkową pracy dzieci, nauczycieli i rodziców. To kto następny bierze z nich przykład? Czekam.