XIX Powiatowe Prezentacje Artystyczne Łupawa 2011

0
1349

Czy dziwić może piękna, słoneczna sobota i mnóstwo młodzieży i dzieci koło świetlicy wiejskiej w Łupawie? Tak było 14 maja 2011r. W tym dniu odbyły się XIX Powiatowe Prezentacje Artystyczne Łupawa 2011. Przyjechało na nie ok. 210 uczestników: wokalistów, tancerzy, aktorów z wielu szkół i domów kultury powiatu słupskiego, ale także z innych rejonów województwa gdańskiego. Po raz pierwszy impreza odbywała się w wyremontowanej świetlicy wiejskiej a nie w szkole jak dotychczas. I okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, bo scena pozwalała wspaniale się zaprezentować występującym wokalistom i tancerzom. Jury w składzie: Małgorzata Juchniewicz i Wiesław Krawczykiewicz oceniło, że Prezentacje stały na bardzo wysokim poziomie, a my tym bardziej cieszymy się, że nasi przedstawiciele wygrali w wielu kategoriach.

Tylko przegląd teatralny odbywał się w szkole. Swoje aktorskie talenty zaprezentowało tam pięć grup teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjów. Ich występy oceniało jury w składzie Iwona Sitowska, Beata Cyrny, Monika Pokultinis. I tu Łupawa również zwyciężyła. Po raz pierwszy, ale zapewne nie po raz ostatni.

Dzięki gościnności Przedszkola w Łupawie wszyscy uczestnicy mogli przygotować się do występu. Właśnie w salach przedszkolnych powstawały fryzury i sceniczne makijaże. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek, o który zadbały panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie. Oprócz braw każdy uczestnik otrzymał bilet na rejs statkiem pirackim. Bilety ufundowane zostały przez sponsora, pana J. Olszewskiego. Nagrody wręczali główni organizatorzy Prezentacji p. J. Basiak dyrektor GOK w Potęgowie i B. Cyrny dyrektor ZS w Łupawie.  Oprócz nagród rzeczowych zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez: Starostę Powiatu Słupskiego, wójta Gminy Potęgowo, wicewójta Gminy Potęgowo, dyrektora Zespołu Szkół w Łupawie, prezesa PSL oddziału w Potęgowie, Przewodniczacego Rady Gminy i Przewodniczącej Rady Rodziców przy ZS wŁupawie. Kolejne Prezentacje przeszły już do historii. O tym, że były udane i są potrzebne, niech świadczy liczba uczestników i miejsca skąd do nas przyjechali: od Potęgowa zaczynając na Leźnie koło Gdańska kończąc. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.

Wyniki:

GRAND PRIX – Iga Narloch


             W kategorii solistów kl I – III

I miejsce – Oliwia Wojciechowska

II miejsce –Roksana Białek

III miejsce –Nikola Kędra

            W kategorii solistów kl IV – VI

I miejsce – Marta Buschmann

II miejsce – Agata Pietrasiuk

III miejsce –Krystian Jasutowicz

           W kategorii solistów – gimnazjum:

I miejsce – Karolina Kasińska

II miejsce –Katarzyna Jaworska

III miejsce –Aneta Piecek

            W kategorii zespołów wokalnych SP:

I miejsce – zespół KWINTECIK

II miejsce –zespół PROMYCZKI

III miejsce – zespół POTĘGUSKI

Wyróżnienie  -zespół TRIO

           W kategorii zespołów wokalnych- gimnazjum

I miejsce –zespół CANTABILE

II miejsce –zespół NA OPAK

III miejsce – zespół OKTAWA

Wyróżnienie – zespół AMIKI

          W kategorii zespołów tanecznych SP

I miejsce – zespół PEREŁKI

II miejsce – zespół ARTMES

III miejsce – Koło Taneczne ze Szkoły Podstawowej w Wicku

         W kategorii zespołów tanecznych z gimnazjów

I miejsce –zespół PEREŁKI

II miejsce –zespół ARMES

III miejsce –zespół DRIADY