Piknik naukowy

0
1840

 

17 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole Piknik Naukowy, w ramach projektu SZKOŁA ODKRYWCÓW oraz podsumowanie projektu „GIMNAZJUM DO POTĘGI W GMINIE POTĘGOWO”. Podczas pikniku zaprezentowali się nasi uczniowie, uczestnicy kół działających w ramach projektu „Gimnazjum do potęgi”. Uczniowie walczyli o tablet, prezentując przez publicznością swoje doświadczenia z zakresu nauk przyrodniczych. Jury w składzie: pani dyrektor Bożena Mrozek oraz panie: Ewa Chilońska i Iwona Górska musiały podjąć bardzo trudna decyzję, bo nagroda główna była tylko jedna. Zwyciężczynią okazała się uczennica klasy III b Magdalena Sołśnia. Piknik naukowy cieszył sie dużym zainteresowaniem zarówno dzieci z klas I-III SP jak i starszych uczniów naszej szkoły. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji min. Pokazy robotów, zabawki fizyczne, zabawa cieczą nieniutonowską, złudzenia optyczne, tangramy, oglądanie przez mikroskop, ścieżka przyrodnicza, wystawa prac plastycznych. Dziękujemy za pomoc wszystkim uczniom, którzy pomogli w organizacji pikniku oraz nauczycielom: p.B.Mrozek, p.J.Bohdanowicz, p.E.Buschmann, p.B.Cyrny, p. E.Chlońskiej, p.I.Damaszke, p.H.Włodarskiej-Zabieglik, p.M.Warczak. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!  I.Górska i M.Pokultinis