Wycieczka do Wejherowa

0
1888

 

20 maja grupa uczniów uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego, uczestniczyła w wycieczce do Wejherowa. Odwiedziliśmy Muzeum Piśmiennictwa, który jest również Pałacem Przebendowskich. Naszym celem było nabycie umiejętności czerpania papieru. Czy nauczyliśmy się prawidłowo czerpać?

Tego nie wiem, ale każdy uczeń wykonał swoją kartkę papieru. Po tych warsztatach nauczyliśmy się obsługiwać drukarkę ręczną, na której odbiliśmy motyw z haftu kaszubskiego. Obejrzeliśmy także eksponaty tamtejszego muzeum ze szczególnym uwzględnieniem instrumentów kaszubskich (dla wtajemniczonych – trochę było przy tym strachu). Z miłymi wrażeniami udaliśmy się na wejherowską Kalwarię, która jest zwana lokalnie naszą małą Jerozolimą. Na koniec resztki sił i energii zużyliśmy na placu zabaw, ale nie takim zwykłym. Uczniowie zapętlali się w niezliczonej ilości sznurów, huśtali się, próbowali sił na równoważni, korzystali z siłowni ( niejedna osoba chciała pokonać Herkulesa), zjeżdżali po linie.

 

 

Myślę, że wrażeń było dużo jak na jednodniowy wyjazd. Dziękuję uczniom za miłą atmosferę. Ważna informacja – po raz kolejny grupa została pochwalona przez przewodnika. Tak trzymać!