X EDYCJA KONKURSU O CERTYFIKAT MARKI LOKALNEJ „ZIELONE SERCE POMORZA” – KILKA SŁÓW O ZAANGAZOWANIU KOŁA TEATRALNEGO ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁUPAWIE W ZWYCIĘSKIE PRZEDSIĘWZIĘCIE

0
279

Miło nam poinformować, że Koło Gospodyń Wiejskich „Polanki” zdobyło nagrodę główną i Certyfikat Marki Lokalnej w kategorii „wydarzenie lokalne”, za przedsięwzięcie, w które z wielkim zapałem zaangażowało się koło teatralne ze Szkoły Podstawowej w Łupawie.

W czerwcu dyrektor Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy zaprosił szkolne koło teatralne do współpracy przy realizacji przedstawienia „Ścinanie Kani”. Zaangażowanie wspomnianej grupy młodzieży do twórczych działań na rzecz społeczności lokalnej zaproponował Dariuszowi Narlochowi pan Bogusław Cyrny – dyrektor szkoły. Biorąc pod uwagę fakt, że widowisko – zorganizowane z okazji Nocy Świętojańskiej – mogło wzbogacić uczniów o nowe doświadczenia, opiekunka grupy artystycznej wykonała kilkanaście telefonów do rodziców młodych aktorów, w celu zachęcenia młodzieży do wzięcia udziału w projekcie. W wyniku przeprowadzonych rozmów okazało się, że uczniowie kolejny raz wykazali się chęcią realizacji ciekawych działań twórczych… I tak zaczęła się nasza przygoda w Karżnicy… Przyjeżdżaliśmy na próby po lekcjach i podczas weekendów. Wzięliśmy się ochoczo do pracy: ćwiczyliśmy, powtarzaliśmy i integrowaliśmy się z sympatycznymi paniami z Koła Gospodyń Wiejskich.  Wraz z innymi uczestnikami przedstawienia wystąpiliśmy przed liczną publicznością i …. czerpaliśmy z opisanych działań ogromną satysfakcję. Tym bardziej jest nam miło, że plenerowy projekt, w którym uczestniczyliśmy, został nagrodzony. Docenienie wielogodzinnej pracy zawsze mobilizuje (zarówno dzieci, jak i dorosłych) oraz zachęca do dalszej aktywności na rzecz społeczności lokalnej.

Gratulacje dla pana Dariusza Narlocha (reżysera widowiska) i Koła Gospodyń Wiejskich! Pozytywnie nastawione do życia „Polanki” (Gabys Małgorzata, Kozłowska Grażyna, Kremska Genowefa, Julia Narodzonek, Gabriela Szeel i Genowefa Szeel) – przy których boku wystąpiliśmy – sprawiły, że wspomnienia związane ze  „Ścinaniem Kani” na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w niezwykle klimatycznym spektaklu.

Uczniowie, którzy (wraz z opiekunką szkolnej grupy teatralnej) brali udział w w/w przedsięwzięciu:

 1. Arciszewski Krystian
 2. Gorzkowska Sandra
 3. Hinc Remigiusz
 4. Konopa Maja
 5. Krop Julia
 6. Krop Karina
 7. Kropidłowska Patrycja
 8. Michalski Maciej
 9. Pilipionek Paweł
 10. Roman Filip
 11. Sobierańska Kinga
 12. Wasilewska Maja 
 13. Wiczkowska Antonina